ششمین نشست اکسپو 2017 آستانه قزاقستان با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در محل دائمی نمایشگاهها

ششمین نشست اکسپو 2017 آستانه قزاقستان با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در محل دائمی نمایشگاهها
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران از محل این نشست:
ششمین نشست تبیین موضوعی مشارکت جمهوری اسلامی ایران در اکسپو 2017 قزاقستان که در شهر آستانه برگزار خواهد گردید با هدف تدوین چارچوب موضوعی و مفهومی جهت مشارکت کنندگان آن نمایشگاه و پرداختن به موضوع اصلی اکسپو 2017 قزاقستان : انرژی آینده (راه حلهایی برای مواجهه با بزرگترین چالش نوع بشر ) در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران برگزار شد.
بنا بر این گزارش :
جلسه ششم با توجه به شعار این نمایشگاه ( انرژی برای آینده ) با حضورنعمت زاده وزیر صنعت معدن و تجارت ، به میز بانی دکتر اسفهبدی معاون وزیر ورئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران در تالار اصفهان محل دائمی نمایشگاههاوبا دعوت از دست اندرکاران و نمایندگان مرتبط با انرژی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری - وزارتخانه های نفت – نیرو – راه و .... برخی از نمایندگان شرکتهای دانش بنیان که در امور انرژی فعالیت مینمایند با هدف هم اندیشی و تبیین موضوعات مرتبط با چگونگی نحوه مشارکت در نمایشگاه اکسپو قزاقستان برگزار گردید.
این گزارش حاکی است :
دکتر اسفهبدی معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت – رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاهها نیز به عنوان میزبان و مجری این نمایشگاه از سوی دولت ج.ا.ایران ضمن خیر مقدم به نعمت زاده و نمایندگان حاضربرای حضور در این جلسه با ایراد سخنانی به بیان تاریخچه اکسپو در جهان و مشارکت ایران در این نوع نمایشگاهها پرداخت و از حضار و نمایندگان حاضر در جلسه خواست تا با توجه به شعار مطرح شده اکسپو 2017 قزاقستان ( انرژی برای آینده ) با در نظر گرفتن وظیفه و  رسالت خود به ارائه پیشنهادات و نظرات در جهت بهبود نحوه مشارکت در این نمایشگاه بپردازند.

در ادامه : نعمت زاده با خیر مقدم به حضار به اهمیت این نمایشگاه اشاره نمود و گفت: با توجه به تم انتخابی ج.ا.ایران باید به صورت قدرتمند و علمی به ارائه دستاوردهای خود در این نمایشگاه اقدام نماییم تا حضوری پررنگ و علمی داشته باشیم .
سپس تنی چند از مدعوین از جمله نمایندگان اتاق بازرگانی ونهاد ریاست جمهوری به ارائه طرحهای تهیه شده برای مشارکت در این نمایشگاه پرداختند و هر یک از حاضرین نیز نقطه نظرات خود را بیان نمودند .
همچنین در قسمت پایانی جلسه وزیر صنعت ، معدن و تجارت
با جمع بندی مطالب مطروحه گفت امیدواریم با توجه به تجربیات حاصله در برگزاری نمایشگاه اکسپو 2015 میلان ایتالیا و کسب مقام دومی در آن نمایشگاه انشااله این نمایشگاه را نیز با موفقیت اجرا نموده و قدمی در جهت رشد و تعالی این بخش از صنایع سبز کشورمان برداریم.
شایان ذکر است :
نمایشگاه اکسپو 2017 قزاقستان با شعار انرژی برای آینده از خرداد تا شهریور 96 در شهر آستانه برگزار خواهد گردید که شرکت سهامی نمایشگاهها نیز به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران با 506 متر فضای نمایشگاهی حضور فعال و گسترده ای را با توجه به تم مطروحه در این نمایشگاه خواهد داشت.